ooooo-1

لیورپول ۱ – ۰ منچستر سیتی؛ کلوپ فاتح دوئل حیثیتی با گواردیولا

وبسایت رسمی برنامه نود – شاگردان کلوپ در آخرین شب سال ۲۰۱۶ با ارائه یک بازی خوب موفق به شکست تیم ناامید کننده گواردیولا شدند تا سال را با یک پیروزی شیرین به پایان ببرند.

به گزارش وبسایت نود، تیم های لیورپول و منچستر سیتی که به ترتیب در رده های دوم و سوم جدول لیگ برتر حضور دارند از هفته نوزدهم این رقابت ها در ساعت ۲۱ در ورزشگاه آنفیلد به مصاف یکدیگر رفتند. شاگردان گواردیولا بازی را بهتر آغاز کردند اما تیم میزبان خیلی زود توسط وینالدوم که جلو کشیده بود به گل رسید. بازی در ادامه نیمه اول با برتری لیورپول سپری شد و تیم گواردیولا توان عبور از خط میانی فشرده و پر جنب و جوش تیم میزبان را نداشت. شاگردان گواردیولا در نیمه دوم عملکرد بهتری ارائه کردند اما از خلق موقعیت جدی باز ماندند تا قرمزها با این پیروزی تبدیل به تنها رقیب چلسی صدرنشین شوند.

 

لیورپول

مینیوله، کلاین، لورن، کلاون، میلنر، هندرسون، وینالدوم، جان، لالانا، مانه، فیرمینو

منچستر سیتی

براوو، زابالتا، استونز، اوتامندی، کولاروف، توره، فرناندینیو، سیلوا، دی بروین، استرلینگ، اگوئرو

 

لحظات حساس بازی

دقیقه ۸:

تیم میزبان خیلی زود موفق شد به گل برسد. لالانا سانتر خوبی را به روی دروازه ارسال کرد و وینالدوم بالاتر از مدافعان سیتی توانست با یک ضربه سر تماشایی دروازه براوو را باز کند.

دقیقه ۴۵: فیرمینو روی پاس اشتباه توره در موقعیتی مناسب صاحب توپ شد و بلافاصله لالانا را با دروازه سیتی تک به تک کرد اما داور این صحنه را آفساید اعلام کرد.

دقیقه ۵۶: سیلوا که در نیمه اول در جریان بازی حضور نداشت از بین دو بازیکن  لیورپول عبور کرد و ضربه خوبی به سمت دروازه مینیوله زد اما توپ با فاصله ای اندک از کنار دروازه به بیرون رفت. سیتی که در نیمه اول نمایش ناامید کننده ای ارائه کرد در نیمه دوم بازی را بهتر آغاز کرد و توانست چند موقعیت نصف و نیمه ایجاد کند.

دقیقه ۶۴: هندرسون که بنظر می رسید مصدوم شده جای خودش را به اوریگی داد. لالانا با این تعویض عقب تر رفت تا جای هندرسون را پر کند.

دقیقه ۷۸: لیورپول روی کرنر ارسالی بازیکنان سیتی می توانست یک ضد حمله تماشایی بزند اما یحیی توره در آخرین لحظه مانع از رسیدن توپ به وینالدوم شد. 

دقایق پایانی بدون ایجاد موقعیت خطرناکی روی دروازه ها سپری شد تا لیورپول به یک برد حیثیتی در آخرین شب سال ۲۰۱۶ دست یابد و خودش را به عنوان تنها رقیب جدی چلسی صدرنشین معرفی کند. لیورپول با پیروزی ۴۳ امتیازی شد و فاصله ۶ امتیازی خودش با چلسی را حفظ کرد. تیم گواردیولا همان ۳۹ امتیازی باقی ماند تا فاصله اش با صدر به ۱۰ امتیاز برسد.

 

 

ویدیو خلاصه بازی را می توانید از اینجا مشاهده و یا دانلود کنید

۲۰۳۱

Powered by WPeMatico